כמה עולה להפיק כתוביות לסרט?

אנחנו רואים הרבה מאוד סרטים, גם בקולנוע וגם בצפייה ישירה במחשב, גם ביס וגם בנטפליקס בטלוויזיה. ברוב הסרטים יש כתוביות, אפילו אם אלו סרטים בעברית! שאלתם את עצמכם פעם כמה עולה להפיק את הכתוביות האלה? אנחנו יודעים שתקציב של סרט נע בין מיליוני דולרים ספורים לסרטים דלי תקציב ועד מאות מיליוני דולרים לסרטים עתירי תקציב. כמה מתוך זה הולך להפקת הכתוביות? יצאנו לבדוק.

כמה עולה להפיק כתוביות לסרט באורך מלא?

חיפוש באינטרנט של מחירי הפקת כתוביות מעלה שהמחיר הממוצע להפקת כתוביות בעברית לסרט באנגלית הוא כ-40 ש"ח לדקה. לדוגמא המחיר באתר Textify.co.il הוא 39 ש"ח לדקה, והמחיר באתר Timlulim.com הוא 42 ש"ח לדקת וידאו. מדובר על סדר גודל של כ-40 ש"ח לדקת וידאו. עכשיו, כדי לחשב את עלות הפקת הכתוביות לסרט באורך מלא, נשאר לברר מהו האורך של סרט באורך מלא. האורך של סרט באורך מלא משתנה עם הזמן. לדוגמא, בתחילת המאה הקודמת אורכם של סרטים באורך מלא לא עלה בהרבה על 40 דקות. לאחר מכן האורך הממוצע של הסרטים עלה עד למעל שעתיים, ובשנים האחרונות החל להתקצר שוב, כך שכיום מדובר על אורך ממוצע של כשעתיים לסרט באורך מלא.

חישוב פשוט של המחיר לדקה (כ-40 ש"ח) כפול מספר הדקות בסרט (כ-120) מעלה שהמחיר להפקת הכתוביות הוא בסביבות 4,800 ש"ח. כמובן שמחיר זה תלוי באורך הסרט ובמאפיינים נוספים, אבל זהו סדר גודל של מחיר לתרגום של סרט באנגלית והפקת כתוביות בעברית. אם הסרט מראש בעברית המחיר עשוי להיות נמוך יותר, אם הסרט בשפה זרה המחיר עשוי להיות גבוה יותר.

מה משמעות המחיר?

למחיר של הפקת כתוביות לסרט באורך מלא (כ-4,800 ש"ח) יש כמה משמעויות. קודם כל זה אומר שאם הורדתם סרט מטורנט ואתם לא מוצאים כתוביות בעברית, כנראה שלהפיק כתוביות במיוחד זה לא הפתרון המתאים, כי מחיר הפקת הכתוביות גבוה יותר מאשר רכישה של עותק חוקי של הסרט.

אבל זה גם אומר, שאם הפקתם סרט ואתם זקוקים להפקת כתוביות, המחיר זניח ביחס לתקציב הסרט, ועולה הרבה פחות אפילו מיום צילום אחד. לכן, אם השקעתם בהפקת סרט, הוספת כתוביות היא תוספת קטנה לעלות אבל יכולה לעזור מאוד לסרט מבחינת הנגישות שלו ורמת המקצועיות שלו. זאת גם הסיבה ככל הנראה שאנו רואים כתוביות בעברית גם לסרטים בעברית, שכביכול לא היו זקוקים לכתוביות לצורך הבנת התסריט.

פאן-פקט (fun fact)

העלינו את הסרט "פרוזן" לאתר ktuviot.co.il שמאפשר הפקת כתוביות לסרטים, וקיבלנו את המחיר 4128 ש"ח:

אתר כתוביות

כן, זה המחיר להפקת כתוביות לסרט פרוזן. שווה!

 

צריכים עזרה בהפקת כתוביות לסרט?

    שיתוף מאמר:

    מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

    מעכשיו אתם יכולים לרכוש מאמרים 100% מקוריים

    מצויינים לקידום האתר שלכם