האם אפשר לעבור לסגנון חיים אקולוגי יותר וגם לחסוך בהוצאות?

בשנים האחרונות המודעות לאיכות הסביבה עלתה מאוד. ייתכן שאחת הסיבות היא שינויים אקלימיים ואסונות טבע שפוקדים את כל העולם וגורמים לנזקים אדירים ומוחשיים, כאן ועכשיו ולא בעתיד. אנשים רבים החליטו לצמצם את ההשפעה השלילית שלהם על הסביבה ולעבור לסגנון חיים אקולוגי יותר. בניגוד לדעות הרווחות, זה לאו דווקא כרוך בהוצאה כספית גדולה יותר.

אם רוצים לשמור על הסביבה זה לא אומר שצריכים לגור באוהל על הר, לשתות מי נהר ולאכול רק את מה שצומח מסביב. אפשר לחיות גם בעיר ולאמץ אורח חיים אקולוגי אפקטיבי לא פחות. בנוסף, לא חייבים לקנות רק מוצרים ידידותיים לסביבה כמו חומרי ניקוי או כלים מתכלים שמחירם יקר יותר. אפשר להיות אקולוגיים ללא הוצאות גבוהות בכמה דרכים.

 

לעבור לרב-פעמי

אחד הדברים שאפשר לעשות הוא שימוש חוזר במוצרים או להשתמש מראש בכלים רב פעמיים. כידוע, מוצרים חד פעמיים הם מטרד סביבתי לא קטן ואנו רואים לא פעם כוסות פלסטיק, ניילונים, ושאר כלים זרוקים בחוץ. אם אתם מארחים אצלכם בבית או עושים פיקניק, אפשר להשתמש בכלים רב פעמיים, לאסוף אותם בסיום ולרחוץ אותם. ככה גם תחסכו קניה של כלים חד פעמיים וגם לא תשאירו אחריכם זבל שלא מתכלה בקלות.

 

להעדיף יד שניה

יש לכם רהיט שאתם רוצים לזרוק או שאתם מחפשים בגדים לתינוק לעונה הקרובה? זה הזמן ליד שניה. יש הרבה מודעות ברשת של מסירת חפצים מיד שניה, רובם הגדול שמישים ותקינים לחלוטין. בנוסף, יש לא מעט ערים ועיריות שבהן יש מחסנים או נקודות למסירה של חפצים. יש גם מיזמים פרטיים כאלה של תושבי שכונה או אזור מסוים. היתרון הוא שאלה גם המקומות שבהם תוכלו לקבל דברים בחינם.

 

ללכת לקניות עם תיקים או שקיות רב פעמיות

בזמן שאתם עושים קניות, אל תתפתו לקחת שקיות ניילון כדי לסחוב את הדברים. שקית רב פעמית יכולה לעשות את העבודה טוב יותר. היא יכולה להיות מבד קשיח, מעוצבת ונוחה או של רשת סופרים ידועה. בכל פעם שאתם משתמשים בתיק רב פעמי כזה לקניות, אתם חוסכים רכישה של הניילונים בסופר. אמנם מדובר בכמה אגורות לשקית כל פעם, אך לאורך זמן זוהי הוצאה נוספת שתוכלו לוותר עליה בקלות ובדרך גם לתרום לסביבה פחות שקיות מזהמות.

 

לצמצם שימוש ברכב פרטי

אם אתם עובדים באותה עיר שאתם גרים בה או קרוב יחסית לבית, תוכלו לחסוך כסף אם תיסעו פחות ברכב פרטי ותעברו לתחבורה ציבורית או אופניים. לא תצטרכו לנהוג בתנועה צפופה, לא תצטרכו לשלם על דלק ובלאי של הרכב ואם מדובר באופניים או הליכה ברגל, אתם תשפרו גם את הבריאות שלכם ולא רק של הסביבה.

 

לסיכום – אפשר גם לחסוך בכסף וגם להיות ירוקים יותר

אלה הם רק חלק מהדברים שעוזרים לשמור על איכות הסביבה ולא מחייבים הוצאה גדולה. ישנם כמובן עוד תחומי חיים שניתן להפוך אותם לאקולוגיים יותר ולחסוך בהוצאות כספיות. לא חייבים לעשות הכל ביום אחד, אפשר להתחיל בכמה דברים ואחר כך להתקדם לתחומים נוספים. בסוף, הרווח יהיה שלכם ושל הסביבה בה אתם חיים.

שיתוף מאמר:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

מעכשיו אתם יכולים לרכוש מאמרים 100% מקוריים

מצויינים לקידום האתר שלכם