אתרים ישראליים חסומים לגלישה מחו"ל? זה הפתרון

ישראלים שנמצאים הרבה בחו"ל גילו שבלי שום הודעה מוקדמת, כל מיני אתרים ישראליים חסומים לגלישה מחו"ל. לא מדובר רק באתרים מסחריים של חברות שונות אלא גם באתרים חיוניים וחשובים כמו אתר רשות המיסים, אתר הביטוח הלאומי, אתרים ממשלתיים חיוניים, אתרים של בנקים, בתי השקעות ומוסדות פיננסיים, אתרים של אוניברסיטאות ומכללות, ועוד אתרים חיוניים שלפעמים פשוט חייבים גישה אליהם, גם אם נמצאים בחו"ל.

הרבה ישראלים כל-כך לא מוכנים לתופעה, שבהתחלה הם חושבים שיש תקלה ספציפית באתר, ופשוט מחכים שהוא יחזור לפעולה. רק מאוחר יותר הם מגלים שישראלים אחרים גולשים באתר ללא כל קושי, ומתחילים להבין שיש בעיה אחרת. לא, הבעיה היא לא בחיבור האינטרנט שלכם, אלא בכך שאתרים ישראליים רבים פשוט חוסמים את הגישה אליהם מחו"ל. הטיעון לחסימת הגישה הוא הפחתת סיכוני אבטחת מידע. עם זאת, נראה שמפעילי האתרים לא לוקחים בחשבון שהמשתמשים זקוקים לאתר גם אם הם נמצאים בחו"ל. לדוגמא, ישראלים מחוייבים לשלם ביטוח לאומי גם אם הם נמצאים בחו"ל, אבל הם לא יכולים לעשות זאת כיוון שהאתר חסום. כך הביטוח הלאומי מעמיד את האזרחים במצב שהוא בעצם בלתי אפשרי.. וזאת רק דוגמא אחת מיני רבות.

אז מה הפתרון?

לבקש עזרה מחברים וקרובי משפחה שנמצאים בישראל זה לא הפתרון. זה יכול לעבוד אולי פעם אחת, אבל לעתים אנחנו צריכים לגלוש באתרים רבים ולא תמיד לחברים ולבני המשפחה יש זמן בדיוק כשאנחנו צריכים לבצע פעולות חשובות. יתרה מכך, לעתים הפעולות באתרים עצמם דורשות זמן רב, או גישה למידע שאין לחברים שלנו, ולכן זה לא מעשי לבקש עזרה מחברים שנמצאים בישראל כדי לפתור את הבעיה הזאת. אם כן, מה הפתרון?

החדשות הטובות הן שיש פתרון טכנולוגי פשוט שיאפשר לכם לגלוש באתרים ישראליים, ללא קשר למיקום שלכם בעולם. כך תוכלו לעקוף את החסימות הללו ולהמשיך לגלוש בכל האתרים. הפתרון הזה נקרא VPN. לא נלאה אתכם בכל הפרטים הטכנולוגיים, אבל VPN הוא למעשה שרת שנמצא בישראל ומאפשר לכם לקבל כתובת IP ישראלית. בדרך זו האתרים הישראליים שחוסמים גלישה מחו"ל מזהים אתכם כאילו אתם נמצאים בישראל ומאפשרים לכם לגלוש כרגיל. את כל זה תוכנת הVPN עושה באופן אוטומטי, כך שאינכם צריכים בכלל להתעסק בכתובות IP או בכל דבר אחר. כל מה שאתם צריכים לעשות לאחר התקנת התוכנה זה רק לבחור מאיזו מדינה ברצונכם לגלוש, והתוכנה כבר תעשה את השאר.

איזו תוכנת VPN לבחור?

ישנן שתי תוכנות VPN מובילות: אטלס VPN וטורבו VPN. מכיוון ששתי התוכנות עושות למעשה בדיוק אותו דבר, אין הרבה הבדל בין התוכנות. שתיהן טובות ושתיהן יעשו בשבילכם את העבודה ויאפשרו לכם לקבל בחזרה את השליטה על הגלישה שלכם, ללא חסימות מיותרות. בכל זאת – באיזו תוכנה לבחור? שמנו לב שישראלים בדרך כלל מעדיפים את אטלס VPN, אבל ככל הנראה הסיבה לכך היא שהממשק יותר נוח וידידותי, מכיוון שכאמור מבחינת התפקוד שתי התוכנות כמעט זהות, ושתיהן יעשו את העבודה.

גלישה נעימה!

שיתוף מאמר:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

מעכשיו אתם יכולים לרכוש מאמרים 100% מקוריים

מצויינים לקידום האתר שלכם